Trwający dwa dni Kongres składał się z trzech równoległych konferencji – Network Security GigaCon, Firewall&VPN GigaCon, Secure Mail GigaCon, w ramach których firmy tworzące rozwiązania dla bezpieczeństwa prezentowały swoje produkty, a eksperci wygłosili wykłady merytoryczne.

Kongres otworzył swoim wykładem na temat Czy administrator niezabezpieczonej sieci powinien ponosić odpowiedzialność za współsprawstwo? – Pan Piotr Waglowski. W sesji plenarnej wystąpili także przedstawiciele firmy IMNS Polska ? z wykładem o kompleksowym podejściu do ochrony zasobów sieci, przedstawiciel firmy HP ? Pan Marcin Ścieślicki. Kolejny w sesji plenarnej był wykład przedstawiciela firmy Axence Software. Natomiast cykl wykładów w sesji plenarnej zamknęło wystąpienie na temat śledztwa w sieci Pana Przemysława Krejza z firmy Mediarecovery.

Po zakończeniu wykładów w sesji plenarnej firmy prezentowały swoje rozwiązania w trzech blokach tematycznych: Firewall & VPN GigaCon, Network Security GigaCon, Secure Mail GigaCon.

Swoje wykłady w poszczególnych blokach tematycznych poprowadzili także przedstawiciele: Fundacji Dzieci Niczyje, ISSA Polska – Stowarzyszenie ds. Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych oraz Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania (SASO).

W trakcie trwania całego Kongresu wygłoszono 28 wykładów dotyczących zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieci. Podczas przerw uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami firm oraz zapoznać się z ich ofertami na kilkunastu stoiskach wystawowych.

Każdy uczestnik miał okazję ocenić osobiście oferty liczących się na rynku firm biorąc udział w konkursie ?Złoty BIT?. Miło nam poinformować, że nagrodę ?Złoty Bit? otrzymała firma Axence Software za produkt Axence nVision przeznaczony do monitorowania sieci i pracowników oraz inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania.

Wśród uczestników rozlosowano również wiele cennych nagród m.in.: programy antywirusowe, książki, czytniki linii papilarnych oraz wiele innych ufundowanych przez sponsorów oraz patronów medialnych Kongresu.

W konferencji uczestniczyły osoby odpowiedzialne za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmach, administratorzy bezpieczeństwa, osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, firmy, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, e-maila, rozliczeń internetowych itp. oraz szeroki krąg firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży informatycznej, bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji oraz administracji i sektora publicznego.

Udział w konferencji był bezpłatny.

Sponsorami konferencji były firmy: HP, IMNS Polska, Sonicwall, Qualys, Axence, Mediarecovery, MKS oraz firmom uczestniczącym Sun Capital, dotCOM, Kaspersky Lab, Ascomp, Entrasys, Trend Micro, Ed&r, Wheel, CryptoTech, CTS, EtherWerX.

Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński: autor, badacz i praktyk analizy systemowej organizacji: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzi samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako nieetatowy wykładowca akademicki, prowadzi wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.) Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów. Prawa autorskie: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione bez indywidualnej zgody autora (patrz Polityki Strony).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.