Wybór oprogramowania to trudne zajęcie i nie raz kosztowne. Pojawiają się narzędzia i metody, które pozwalają spróbować dokonać wyboru prościej, przekonać się na ile nasza firma jest “podobna” do innych. Możliwe, że standaryzacja pracy pozwoli wdrożyć rozwiązanie przygotowane “dla mas”. Uważam, że jeśli mamy przesłanki (np. benchmarking) do podejrzeń, że jesteśmy typową firma produkcyjną, funkcjonujemy w typowym łańcuchu dystrybucji oraz nie jesteśmy firmą obsługującą docelowych klientów (bo tu faktycznie trzeba się czymś wyróżnić) to możliwe, że standardowa instalacja ma szanse powodzenia… i warto zaryzykować skorzystanie z narzędzi opisanych poniżej …

Rozwój w czasie kryzysu. Czy to możliwe?

Pomimo kryzysu gospodarczego zauważa się duże zainteresowanie przedsiębiorstw inwestowaniem w informatyzację. Według aktualnie prowadzonych badań i analiz rynku firmy, które szczególnie dzisiaj dokonują inwestycji w systemy informatyczne ? wyjdą z kryzysu obronną ręką i zyskają w dłuższej perspektywie czasu. Wdrożenie systemu informatycznego w firmie, ułatwia m.in. dostęp do informacji zarządczej ? niezbędnej do podejmowania decyzji oraz podnosi efektywność zarządzania ? obniża koszty działalności operacyjnej, a w konsekwencji zwiększa zyski i przyczynia się do rozwoju firmy.

Jeśli zauważono już w przedsiębiorstwie potrzebę i korzyść z użytkowania systemu informatycznego i podjęto decyzję o jego nabyciu oraz wdrożeniu, pozostaje pytanie jak się do tego zabrać? Wybór systemu IT jest bardzo trudnym zadaniem.Ta strategiczna inwestycja zadecyduje o dalszym sposobie funkcjonowania organizacji, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i finansowym. Dlatego istotnym jest ustalenie sposobu i trybu wyboru systemu. Zasadniczo mamy do wyboru dwie opcje, tzn. można dokonać tego samodzielnie lub powierzyć to zadanie zewnętrznej firmie doradczej.

W odpowiedzi na wiele zapytań od przedsiębiorstw i organizacji, które potrzebują systemów informatycznych a nie wiedzą jak samodzielnie dokonać optymalnego wyboru oraz w sytuacji ograniczonego dostępu do tego typu wiedzy i materiałów -eksperci specjalistycznego serwisu branży IT, decyzje-IT.pl, którego zadaniem jest wsparcie decydentów w podejmowaniu decyzji informatycznych, opracowali NIEZBĘDNIK DECYDENTA, czyli gotowy zestaw narzędzi i usług wspierających samodzielny wybór systemów informatycznych. NIEZBĘDNIK DECYDENTA to produkt przeznaczony dla decydentów i osób odpowiedzialnych za samodzielny wybór systemu informatycznego, składający się z metodyki postępowania, gotowych szablonów dokumentów do wykorzystania, usług towarzyszących, tj. doradztwa oraz wsparcia telefonicznego oraz bazy wiedzy o systemach wspomagających zarządzanie. Został opracowany na bazie wieloletnich doświadczeń konsultantów i doradców biznesowych oraz najlepszych praktyk biznesowych. NIEZBĘDNIK DECYDENTA to pierwszy produkt na rynku, który tak kompleksowo i praktycznie wspiera przedsiębiorstwa w samodzielnym wyborze systemu IT.

Więcej na stronie: http://decyzje-it.pl/analizy-i-raporty/niezbednik-decydenta.html

Informacje o decyzje-IT.pl

Zadaniem specjalistycznego serwisu branży IT – decyzje-IT . pl – jest kompleksowe wspieranie menedżerów w wyborze systemów wspomagających zarządzanie. Tworzy kompleksowe centrum wiedzy o rozwiązaniach informatycznych,zawierające m.in. artykuły, raporty, opisy, prezentacje wdrożeń, najnowsze informacje branżowe, szczegółowe informacje o producentach oprogramowania,dystrybutorach, firmach konsultingowych, ułatwiające szybko pozyskać niezależną wiedzę niezbędną do podjęcia racjonalnej decyzji inwestycyjnej.

Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński: autor, badacz i praktyk analizy systemowej organizacji: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzi samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako nieetatowy wykładowca akademicki, prowadzi wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.) Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów. Prawa autorskie: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione bez indywidualnej zgody autora (patrz Polityki Strony).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.