Did you know that:

 • 70% of all project failures are as a result of poor requirements.
 • There is a 60% time and cost premium to be paid on projects with poor quality requirements.
 • As the projects get more interdepartmental and complex, the failure rate rises.
 • It costs 80 times as much to fix defects after delivery, than at the specification stage.
 • 74 per cent of all companies have immature requirements practices.
 • Large scale systems project fail with alarming regularity. A typical project over-ran its budget by 189% and over-ran its schedule by 222%.
 • Average project has about 30% rework. This means that for every Kshs 1,000,000, Kshs 300,000 is spent redoing something that was thought to be complete.
 • The average company with low requirements maturity wastes 34% of the organization?s IT development budget.
 • 68% of companies simply did not use the necessary competency in requirements discovery at the start of their project to assure project success.

Source: IAG Business Analysis Benchmark, 2008 (za http://www.iag.biz/resources/library/business-analysis-benchmark.html)

Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński: autor, badacz i praktyk analizy systemowej organizacji: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzi samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako nieetatowy wykładowca akademicki, prowadzi wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.) Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów. Prawa autorskie: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione bez indywidualnej zgody autora (patrz Polityki Strony).

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Jacek Rybicki

  Czy są jakieś raporty o tym ile firma musi stracić, żeby zmienić swoje podejście do np. zarządzania wymaganiami?

  1. Jarek Żeliński

   Hm… trudno mi powiedzieć, nie spotkałem… ale 100% moich klientów to firmy po przejściach więc chyba trzeba coś stracić, ale nie wiem jaki jest próg…;), nie raz mam wrażenie, że to nie przeszkadza developerowi a klient płaci bo nie wie, że przepłaca, czasami jednak klient “coś czuje” i … mam klienta …

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.