Poprzedni mój wpis, Noworoczne wynu­rze­nia, doty­czył ety­ki. Tu pole­cam szcze­gól­nie tę puen­tę ale i cały arty­kuł pole­cam jako lekturę:

Ważnym jest też, że nie robi­my żad­nych mani­pu­la­cji, tri­ków, ery­sty­ki, NLP itp. tyl­ko wypre­pa­ro­wu­je­my praw­dę, a potem w razie koniecz­no­ści wali­my nią jak maczu­gą w leni i kom­bi­na­to­rów Oczywiście o ile nie da się z nim wcze­śniej ?poro­zu­mo­wać?, bo od tego zaczy­na­my tak czy ina­czej. Dopiero jak ktoś nie chce/nie potra­fi myśleć, to mamy ?licen­ce to kill? (za Upierdliwy klient wewnętrz­ny dzia­łu IT cz.2 ? Blog Alexa.)

Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński: autor, badacz i praktyk analizy systemowej organizacji: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzi samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako nieetatowy wykładowca akademicki, prowadzi wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.) Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów. Prawa autorskie: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione bez indywidualnej zgody autora (patrz Polityki Strony).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.