Od czasu do czasu warto zapytać kto czyta i po co czyta 🙂 to co piszę. Nadchodzi kolejny rok więc jest okazja do takich pytań. Dotychczasowa “klasyfikacja” artykułów to kategorie (można kliknąć i zobaczyć jakie artykuły są w nich klasyfikowane):

  • Analiza i modelowanie
  • Case Study ? projekty
  • Dla obecnych i potencjalnych klientów
  • Inni piszą
  • Konferencje i szkolenia
  • Rady dla małych i średnich firm
  • Recenzja książki
  • Rozważania
  • Rynek nie tylko IT

Z listów od Państwa wiem, że jesteście Państwo: analitykami i projektantami, osobami zajmującymi kierownicze stanowiska menedżerskie, programistami. Do tej pory klasyfikacja artykułów bazowała na  ich treści. Rozważam także adresowanie jej do konkretnych, ww. grup odbiorców, pytanie brzmi czy to Państwo w czymś pomoże, nie mam pewności.

Dlatego postanowiłem zrobić rzecz najprostszą 🙂 czyli zapytać. Głos można oddać tylko raz, po oddaniu głosu poznacie Państwo wyniki (można zaglądać później, wpis ten nie będzie usuwany).

[poll id=”18″]

[poll id=”19″]

Zachęcam do zgłaszania wszelkich innych sugestii i uwag, wpisując je w komentarzach do tego wpisu.

_______

2012-12-13

Szybka ankieta szybko podsumowana, wnioski:

  1. Treść bloga będzie adresowana do biznesu i analityków biznesowych. Zakładam, że to CO analizują analitycy jest także przedmiotem zainteresowania kadr menedżerskich, efekty pracy analityków także, zaś metody i narzędzia analityczne to już tylko domena analityków (i zawziętych menedżerów ;)). W kwestii programistów: ja już nim nie jestem ale  programiści (developerzy) to “klienci” analityków, sa odbiorcami ich wymagań i projektów więc ich uwagi są tu zawsze mile widziane i są cenne.
  2. Co do “klasyfikowania” artykułów pozostanę przy klasyfikacji bazującej na zawartości.

 

Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzi samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako wykładowca akademicki wizytujący (nieetatowy), prowadzi wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.) Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów. Prawa autorskie: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione bez indywidualnej zgody autora (patrz Polityki Strony). Konsultacje: wszelka pomoc i wyjaśnienia dotyczące treści artykułów autora bloga udzielana jest wyłącznie w ramach płatnych konsultacji.