
Visual Paragim Agilian 11.0
Pojawiła się oczekiwana wersja 11 pakietu CASE firmy Visual-Paradigm. Przede wszystkim rozwój produktu idzie w kilku głównych kierunkach: wsparcie dla wizualnego projektowania aplikacji (mock-up’y, kolejne ułatwienia w tworzeniu i integrowaniu modeli UML), stały rozwój wsparcia dla architektury korporacyjnej (to narzędzie pozwala tworzyć modele powiązane ze sobą, pozwala na prowadzenie analiz wpływu i wielu innych, wspiera także notację ArchiMate) oraz na prawdę bardzo silne wsparcie dla pracy grupowej. Co dzisiaj ogłasza producent:
Visual Paradigm International Limited today [16.12.2013] announced the release of Agilian (AG) 11.0, a Visual Modeling tool for Agile Modeler. In this release, Agilian introduces 49 new features and enhance usability of various types of diagrams.
What’s new in Agilian 11.0?
- Supported ArchiMate Viewpoint
- Use Case List
- Actor List
- Requirement List
- Use Case Notes
- Web wireframe
- Android phone wireframe
- Android tablet wireframe
- iPhone app wireframe
- iPad app wireframe
- Desktop application wireframe
- Plan and manage development activity with Tasifier
(New Releases and Feature Enhancements of Visual Paragim Products).
Nowe narzędzie wspierające proces analizy wymagań:
W moich oczach to narzędzie wysuwa się na czoło w tym segmencie. Koszt vs. użyteczność zostawia w tyle zarówno drogie produkty IBM (Rational Rose) jak i mało przydatne (nie trzymanie standardów) SPARX Enterprise Architect. Do tego produkt VP jest w ok. 80% spolszczony (prace trwają). projekty Rational Rose mogą być importowane, projekty SPARX EA tylko w części (EA nie respektuje w pełni standardu UML/XMI).
Oprogramowanie Visual-Paradigm to także wsparcie dla generowania kodu, inżynierii wstecznej (dokumentowanie kodu istniejącego), projektowania baz danych i mapowania ORM, całego procesu analizy i reinżynierii procesów biznesowych wraz z testowaniem modeli i symulacjami procesów.
Inne artykuły na podobny temat
- Czy Bizagi nam pomoże?
- Visual Paradigm v.17
- Co nowego w Visual Paradigm 15.2
- Integracja systemów ERP jako źródło przewagi rynkowej. Projektowanie REST API i scenariuszy
- Diagram aktywności UML – kiedy

BIO: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuję projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzę także samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako nieetatowy wykładowca akademicki, prowadzę wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów.