Dzisiaj niespodzianka pod choinkę 🙂 czyli VP wersja 12.00. Zaczynam prace a tu taki email:

Dear Jarek Zelinski,

We are thrilled to introduce to you the brand new Visual Paradigm – Visual Paradigm 12.0 with a new user interface and suite of new tools which improves your modeling efficiency. One of the highlighted improvements is the increase in diagram editing space, which means you have more room for editing your design and can be more focused on modeling. Click here to watch the introduction video of the Sleek UI, the official name of the new look and feel.

Besides the change of user interface, there are tons of new features and enhancements as well. Please visit our What’s New page for more details on both the new user interface and new features.

Hope you enjoy the new Visual Paradigm. Feel free to let us know if you have any questions or suggestions. Wish you all a Merry Christmas in advance.

Sincerely,

Visual Paradigm

Pierwsze co rzuca się w oczy po uruchomieniu nowej wersji to nowy interfejs użytkownika. Wygodniejszy, ukrywa na bieżące niepotrzebne elementy menu, więcej miejsca na ekranie ale z tym, widzę muszę się oswoić. Tak to teraz wy

Wśród wielu przydatnych rzeczy pojawiły się:

  • poszerzony panel edycyjny,
  • wyszukiwarka diagramów i obiektów na nich,
  • poszerzony panel przeglądu modeli,
  • bardzo przydatne: ostatnie moje zmiany  i ostatnie zmiany jakie wprowadził zespól współpracujący,
  • generator dokumentacji interfejsów REST,
  • bogate zarządzanie user story (dla full zwinnych pełny pakiet narzędzi wraz z zarządzaniem sprintami itp.),
  • dodawanie diagramów podrzędnych do każdego elementu “zwinnego” toku projektu (tego akurat brakowało a teraz jest: agile zorientowane na modele),
  • łączenie user story z przypadkami użycia i całym projektem, śledzenie postępów implementacji,
  • tworzenie “story boardów”, bardzo przydatne w kontaktach z  klientem,
  • bardzo pomocna możliwość robienia zrzutów ekranów podczas tworzenia mock-up’ów, szczególnie gdy dotyczy to istniejącej aplikacji,
  • w modelach BPMN wsparcie dla symulacji modelu zawierających pod-procesy (wykonywane są pod-procesy w toku symulacji).

Więcej tu: nowe rzeczy w VP v.12.0

Gorąco polecam upgrade, jest wiele wartościowych rozszerzeń.

Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński: autor, badacz i praktyk analizy systemowej organizacji: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzi samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako nieetatowy wykładowca akademicki, prowadzi wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.) Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów. Prawa autorskie: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione bez indywidualnej zgody autora (patrz Polityki Strony).

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Agnieszka

    Witam,
    Nie miałam okazji pracować na Visual Paradigm. Wygląda zachęcająco. Przez cały czas pracuję wyłącznie na Enterprise Architect. Z tych dwóch narzędzi jaki Pan by polecał komuś, kto dopiero chce nabyć narzędzie do pracy – modelowania i przechowywania projektów w celach utrzymaniowych?
    Pozdrawiam.

    1. Jaroslaw Zelinski

      Enterprise Architect (EA) jest tańszy i o wiele gorszy za to bardzo popularny. Więc jeżeli planuje Pani prace na etacie w jakiejś firmie IT to najprawdopodobniej EA w CV będzie atutem. Jeżeli planuje Pani raczej samodzielna prace to EA gorąco odradzam 🙂

  2. Ciekawy o narzędziach 🙂

    “Inżynieria oprogramowania wymaga odpowiedniego wsparcia narzędzi, ale też dobrze określonych procesów. Nie opracować na potrzeby wytwarzania oprogramowania procesów określonych tak dobrze, jak procesy inżynierii produkcji, ale można nadać im pewne ramy, które w przypadku dużych organizacji są niezbędne. Wprowadzanie narzędzi i metod pracy oraz nieustanne ich ulepszanie powinno być tak samo istotnym działaniem w organizacji, jak inicjatywy, które koncentrują się na wdrażaniu nowych usług biznesowych pozwalających na osiągnięcie wysokiego stopnia konkurencyjności na rynku. Najistotniejszym wymaganiem dla wprowadzanych narzędzi jest automatyzacja i integracja, tak by nie poświęcać zbyt wiele czasu na ich obsługę.

    Wszystko po to, by nie można było powiedzieć o dziale IT, że ?szewc bez butów chodzi?.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.