Witam, mamy nową wersję pakietu CASE Visual-Paradigm. Kilka nowych rozszerzeń, ucieszyło mnie, że stale poprawia się jakość pracy z klientami czyli opcje pracy grupowej.

Aug 24, 2015 – Visual Paradigm International Limited announced today the release of Visual Paradigm 12.2. Visual Paradigm 12.2 introduces a number of new features, which includes:New search barWork on multiple turns by creating ‘stages’Resource catalogImproved usability of TasifierManagement of shared diagrams in PostManiaTeam-based document templates and styles management (Źródło: Visual Paradigm 12.2 Released

Klient postrzega nas przez pryzmat kosztu usługi oraz jakości komunikacji z nami. Koszt to pracochłonność, ta jest także konsekwencją ergonomii narzędzia CASE. Jakość obsługi to sposób i wygoda zbierania informacji, bieżącej weryfikacji (recenzje zamawiającego) oraz produkt końcowy czyli raport.

Ergonomia to efektywność, mozolne wyszukiwanie właściwych symboli w trakcie tworzenia modeli potrafi być gehenną… teraz w VP jeszcze łatwiej: jedna ikona i podpowiedź symboli możliwych do użycia zgodnie z syntaktyką notacji.   Przy pracy z dużymi projektami wręcz bezcenne jest kontekstowe i pełnotekstowe wyszukiwanie oraz szybkie przywołanie właściwego modelu. Zarządzanie zadaniami po raz kolejny rozszerzone, to powoli zaczyna być narzędzie, które zastąpi nie tylko XXX Project. Moja ulubiona opcja do pracy grupowej czyli Panel recenzenta Postmania. To cudowne narzędzie pozwala wysyłać klientowi (z dokładnością do osoby) na bieżąco kolejne diagramy do recenzji tworząc dla każdego diagramu miniforum. Na bieżąco śledzimy autoryzowane uwagi do rodzącej się dokumentacji, eksperci recenzenci mają wgląd w całą historię swoich uwag. mechanizm recenzji nie wymaga zakupu dodatkowych licencji. I najważniejsze: generator dokumentacji, teraz rozszerzony o wzory i możliwość ich udostępniania. Czytaj więcej w Co nowego.

 

Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzi samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako wykładowca akademicki wizytujący (nieetatowy), prowadzi wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.) Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów. Prawa autorskie: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione bez indywidualnej zgody autora (patrz Polityki Strony). Konsultacje: dostęp do treści Bloga jest bezpłatny, jednak wszelka pomoc oraz wyjaśnienia dotyczące treści artykułów autora bloga, udzielane są wyłącznie w ramach płatnych konsultacji.