Narzędzie, którego używam od 2005 roku (rezygnując wtedy z MS Visio bo toporny i wyrzucając demo EA SPARX bo toporny i niezgodny z UML), staje się coraz lepsze. To co powoduje, że nadal nie planuję zmieniać narzędzia to mega ergonomia pracy, 100% zgodności ze specyfikacjami OMG, a przede wszystkim serwer pracy grupowej VPository, co razem daje mega platformę analityczno-komunikacyjną dla analityka i klienta.

W nowej wersji:

Visual Paradigm 13.0 introduces a number of new features, which includes:
– Introduced web-based requirements management
– Re-designed sprint management UI
– Context-based UeXceler toolbar
– Logged user story changes
– Improved breadcrumb for better navigability
– Re-designed user story filter
– Indication of branch-editing use cases and user stories
Kolejna nowinka to uproszczenie licencjonowania i idąca za tym zmiana nazwy flagowego pakietu Enteprise na ArchiMetric. Visual-Paradigm generalnie postawił na konia o nazwie “Architektura Korporacyjna”. Moim zdaniem słusznie.
Od od lat obserwuję to, że w zasadzie każdy mój projekt związany z kompleksową systemową analizą organizacji (bez tego doradzanie jej czegokolwiek jest rzutem monetą). Niezależnie od tego czy jest to relatywnie niewielki projekt analizy wymagań na oprogramowanie czy planowane duże wdrożenie ERP albo po protu analiza możliwości poprawy efektywności organizacji, to jest to zawsze kompleksowa analiza systemowa tej organizacji. Skoro założenie, że działalność każdej organizacji jest wspierana różnego rodzaju aplikacjami można uznać za prawdziwe, to znaczy że każda taka analiza organizacji wiąże się z modelowaniem celów i strategii, procesów biznesowych i struktur organizacyjnych, usług aplikacyjnych i architektury IT.
Tak więc cieszy mnie, że firma Visual-Paradigm po raz kolejny nadąża za rozwojem wiedzy, a patrząc na inne pakiety CASE, wyprzedza konkurencję. Mam narzędzie, które rośnie tak jak ja…

Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzi samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako wykładowca akademicki wizytujący (nieetatowy), prowadzi wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.) Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów. Prawa autorskie: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione bez indywidualnej zgody autora (patrz Polityki Strony). Konsultacje: dostęp do treści Bloga jest bezpłatny, jednak wszelka pomoc oraz wyjaśnienia dotyczące treści artykułów autora bloga, udzielane są wyłącznie w ramach płatnych konsultacji.