Z samego rana otrzymałem maila zatytułowanego:

What’s New in Visual ParadigmLatest release: 15.1 (Aug 6, 2018)

(patrz: What’s New in Visual Paradigm?)

A więc popatrzmy 🙂

  • Kolejne poszerzenie wsparcia dla SCRUM, które bardzo dobrze sprawuje się w zasadzie w każdej innej metodzie zarządzania zakresem projektu i jego realizacją.
  • Stale rośnie w siłę narzędzie do generowania dokumentacji projektu i wyników analizy. Osobiście nie używam MS Office do tworzenia dokumentów projektowych od kilku lat bo VP ma wszystko co trzeba, a automatyczna aktualizacja po dokonaniu jakichkolwiek zmian na diagramach w dokumentacji na kilkadziesiąt stron, to sekundy …
  • Jeszcze lepsza praca a makietami ekranów, narzędzie do projektowania „screenflow” animacji bez problemu zastępuje prototypy dla klienta. Makiety te bardzo łatwo integruje się ze scenariuszami przypadków użycia.
  • Pojawiło się narzędzie do tworzenia wykresów, praktycznie każda analiza biznesowa zawiera na początku elementy opisujące sytuację firmy, także tę rynkową.
  • Tu także coraz więcej narzędzi do tworzenia bardzo przydatnej infografiki, pamiętajmy, że językiem biznesu są głównie nieformalne skomentowane schematy blokowe a nie tylko BPMN czy UML.
  •  Nowy designer modeli wysokiego poziomu do dokumentowania architektur chmurowych, integracji itp.
  • Znacznie poszerzone możliwości raportowania dla Taskmanagera.
  •  Enterprice Model Finder czyli świetne narzędzie pomagające szybko poruszać się w rozbudowanych modelach.
  • Od pewnego już czasu modelować można on-line w wersji webowej, więc idąc do klienta na spotkanie nie trzeba zabierać komputera, wystarczy by klient udostępnił cokolwiek z dostępem do internetu i przeglądarką.
  • Wsparcie dla Hibernate 5.1
  • Poszerzone wsparcie do tagów i gałęzi na serwerze Teamwork (serwer zarządzający commitami).

Tak więc VP staje się coraz lepszym narzędziem i środowiskiem pracy. Wyeliminowanie konieczności pracy z pakietami biurowymi dało mi tyle, że pracochłonność związana z tworzeniem dokumentacji spada o rząd wielkości, w zasadzie nie biorę jej od dłuższego czasu pod uwagę w kalkulacjach pracochłonności nad projektem.

Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński: autor, badacz i praktyk analizy systemowej organizacji: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzi samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako nieetatowy wykładowca akademicki, prowadzi wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.) Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów. Prawa autorskie: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione bez indywidualnej zgody autora (patrz Polityki Strony).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.