Jak podaje producent, od pewnego mamy nowe narzędzie: Free Visual Paradigm Online: Visual Paradigm Express:

Finding a Free online drawing software?Visual Paradigm Online (VP Online) Express Edition is a FREE online drawing software developed for the community. Draw free diagrams with an easy-to-use online drawing tool without watermarking and limitations such as, number of diagrams, size of project file and etc. You own the diagrams you created for personal and non-commercial purposes. (Source: Free Visual Paradigm Online). 

Generalnie, zgodne z licencją, można – do celów niekomercyjnych – korzystać z tego narzędzia.

Regularnie jestem pytany o to, czy są jakieś dobre i darmowe narzędzia i zawsze odpowiadam: do komercyjnych projektów rekomenduję komercyjne, wsparte supportem wersje oprogramowania CASE. Do ćwiczeń i nauki ich wersje darmowe (licencje community lub podobne). Taką właśnie wersję udostępnia, i to on-line, Visual Paradigm.

Tu link do narzędzia:

Free Community Visual Paradigm ON-LINE

Vsual-Paradigm uczynił jednak kolejny krok: Każdy kto ma swoją lokalną komercyjną wersję oprogramowania i wykupiony serwer w chmurze, może wpleść osobę mająca konto Express, do swojego zespołu i dać jej możliwość interaktywnego uczestniczenia w tworzeniu podstawowych diagramów. To ogromny krok do przodu w tego typu projektach. Pozwala prowadzić zarówno zdalne szkolenia i warsztaty jak i angażować zaawansowanych klientów. Do tej pory klient jako dostawca materiałów do analizy, musiał te materiały przygotować sam i przekazać mi np. plik pdf z tym co przygotował. Teraz może wszelkie robocze schematy blokowe przygotować on-line w sposób widoczny dla mnie natychmiast w sposób pozwalający mi od razy zgłaszać uwagi do tego materiału.

Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński: autor, badacz i praktyk analizy systemowej organizacji: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzi samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako nieetatowy wykładowca akademicki, prowadzi wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.) Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów. Prawa autorskie: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione bez indywidualnej zgody autora (patrz Polityki Strony).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.