Pojawiła się nowa wersja pakietu CASE: Visual-Paradigm v.16.0. Jest to obecnie jeden z liderów na rynku oprogramowania wspomagającego analizy biznesowe i projektowanie systemów informacyjnych.?*?

Oprogramowanie to wspiera cały proces od analiz tekstów źródłowych, przez modelowanie procesów biznesowych, do modelowania systemów informacyjnych. Posiada także potężne narzędzia wspierające zarządzanie projektami, ma wbudowane szablony dla TOGAF, ITIL, SCRUM a także zestaw narzędzi wykorzystywanych w metodach zaliczanych do Agile.

Poza poszerzeniem możliwości wielu już istniejących funkcjonaliści, są nowe.

Large-Scale Scrum Canvas to rozbudowany system diagramów i list kontrolnych wspomagających zarządzaniem jakością.

Form Builder – Design Your Forms oraz Form sharing and data collectors. Bardzo przydatne narzędzie pozwalające budować kanał komunikacyjny z klientami bez konieczności wyposażania ich w dodatkowe oprogramowanie. Treść formularzy jest kolekcjonowana w ramach projektu.

Zbieranie i przetwarzanie danych z formularzy to funkcja Form sharing and data collectors, która pozwala wysłać mailem lub opublikować na stronie WWW link do formularza i zebrać dane w jednym miejscy w projekcie.

Quality control toolset i Quality Control Canvas to zestaw wzorców i narzędzi wspomagających zarządzanie jakością.

Business Model Canvas to zestaw narzędzi (szablony i listy kontrolne) opartych na znanym wzorcu (Business Model Canvas).

Wzbogacono pakiet VP o kolejne dziesiątki szablonów i przykładów biznesowej infografiki. Rozbudowano możliwości kreatora raportów. Udokumentowanie projektu analitycznego – napisanie raportu – nie wymaga stosowania jakichkolwiek uniwersalnych pakietów biurowych. Edytor tekstów pozwala na stosowanie odnośników do elementów diagramów i modeli, dzięki czemu treść raportu (odnośniki do diagramów, nazwy obiektów itp.) jest aktualna nawet po ingerencji w modele i diagramy.

Source: What’s New in Visual Paradigm?

(jestem osobą zajmującą się lokalizacją tego oprogramowania, jeżeli masz uwagi co do jakości polskiego tłumaczenia proszę o kontakt, prowadzę także szkolenia z zakresu wdrażania tego oprogramowania w zespołach analityków i developerów, i do pracy grupowej z klientem w trakcie prac analitycznych i wdrożeniowych, uwagi i pytania proszę zgłaszać w formie pytań poniżej, lub z użyciem strony Kontakt)


  1. ?*?
    https://www.visual-paradigm.com/aboutus/award/

Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński: autor, badacz i praktyk analizy systemowej organizacji: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzi samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako nieetatowy wykładowca akademicki, prowadzi wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.) Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów. Prawa autorskie: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione bez indywidualnej zgody autora (patrz Polityki Strony).