No to mamy kolejna wersję narzędzia pracy. Używam VP od 2005 roku i nadal nie mam powodu by zmieniać narzędzie, mimo tego, że od lat na szkoleniach i u klientów, mam do czynienia chyba ze wszystkim co świat proponuje ;).

Daleki jestem od opisywania tu menu tego pakietu, jest dość duże (ale nie aż tak by się gubić). Jest kontekstowe więc nie przeraża. Kluczową cechą VP, która trzyma mnie przy nim jest to, że w projektach nie muszę używać żadnego innego narzędzia. Od czasu gdy pakiet zyskał polską kontrole pisowni, czyli od ponad 6 lat, nie używam standardowego oprogramowania biurowego to kontaktu z klientami i pisania raportów z analiz, dzięki czemu bieżąca aktualizacja dokumentów dla klientów zajmuje minuty a nie dni. Nawet prace naukowe (publikacje) przygotowuję w tym pakiecie.

Kilka ciekawostek

Tabele jako narzędzie opisu modeli w postaci zestawień:

Dla każdego kto lubi narzędzie Business Model Canvas:

Na warsztaty z zarządem wystarczy rzutnik:

Wsparcie w UML dla entuzjastów TOGAF:

Wsparcie dla zarządzania harmonogramem projektu:

Generator formularzy czyli jak zbierać dane od klientów nie robiąc tego mailem:

W dokumentacji nie raz potrzebne są tabele, nie musimy mieć excela…:

Visual Paradigm is pleased to announce version – New features: TOGAF ADM support with ArchiMate 3, project management guide-through process, agile scrum process with story estimation.

Source: What’s New in Visual Paradigm?

Jarosław Żeliński

Jarosław Żeliński: Od roku 1991 roku, nieprzerwanie, realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów, dla urzędów, firm i organizacji. Od 1998 roku prowadzi samodzielne studia i prace badawcze z obszaru analizy systemowej i modelowania (modele jako przedmiot badań: ORCID). Od 2005 roku, jako wykładowca akademicki wizytujący (nieetatowy), prowadzi wykłady i laboratoria (ontologie i modelowanie systemów informacyjnych, aktualnie w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.) Oświadczenia: moje badania i publikacje nie mają finansowania z zewnątrz, jako ich autor deklaruję brak konfliktu interesów. Prawa autorskie: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegam, że dalsze rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione bez indywidualnej zgody autora (patrz Polityki Strony). Konsultacje: dostęp do treści Bloga jest bezpłatny, jednak wszelka pomoc oraz wyjaśnienia dotyczące treści artykułów autora bloga, udzielane są wyłącznie w ramach płatnych konsultacji.