Jarosław Żeliński IT-Consulting – Kontakt
Jak się ze mną skontaktować… to łatwe:
Napisz do mnie
Nic nie ryzykujesz! Opisz problem, załącz dokumenty źródłowe, jeżeli ich treść stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa oznacz to w ich treści (patrz Polityki Strony). Na drobne sprawy odpowiadam bez kosztów, na pozostałe w odpowiedzi wysyłam pytania, po uzgodnieniach wysyłam wycenę/umowę. Po akceptacji wyceny lub umowy, wysyłam Państwu fakturę lub link do płatności (ekspertyzy są przedpłacone). Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą na stałe wsparcie lub analizy przedwdrożeniowe, zapraszam na stronę: OFERTA.
Mój e‑sekretariat
Nowa Sprawa zgłoś sprawę, przekaż dokument | Historia sprawy sprawdź historię określonej sprawy |
Wszelkie przekazywane mi informacje przyjmuję w formie dokumentowej jako pliki PDF lub wydruki. Dokumenty do podpisu, w szczególności umowy, proszę przekazywać w wersji kompletnie wypełnionej, gotowej do podpisania (wysyłanie mi dokumentów w formie edytowalnej, wymagającej dedykowanych aplikacji rodzi konieczność posiadania określonego oprogramowania do ich edycji oraz ryzyko przypadkowej zmiany treści lub błędnego ich wypełnienia).
Adres biura
Biuro w Polsce: | Dane firmy i adres do doręczeń: |
Jarosław Żeliński IT-Consulting Atrium Centrum ul. Jana Pawła II 27 00 – 867 Warszawa tel.: +48 608 05 90 20, konsultacje @ it-consulting.pl | Jaroslaw Zelinski IT-Consulting Centrum Offices, 214 Union St. Aberdeen AB10 1TL Aberdeenshire, Scotland, UK. Nr podatnika w GB (UTR): 3834398735 tel.: +44 7506 613 650, info @ jaroslawzelinski.biz |
Umowy i rozliczenia
Od Września 2022 r. umowy zawieram, i rozliczam się fakturami, jako firma: „Jarosław Żeliński IT-Consulting”, zarejestrowana w UK (adres jak wyżej), reprezentowana przeze mnie: Jarosława Żelińskiego (polski paszport). Usługi świadczone są zdalnie z terenu Wielkiej Brytanii, ewentualne przyjazdy do siedziby zamawiającego rozliczane są niezależnie od zawartych umów (patrz strona Oferta). Faktury są wystawiane w GBP. Adresy do korespondencji jak wyżej. Zamówienia przyjmuje i umowy zawieram zdalnie drogą elektroniczną (zwykły lub zaawansowany podpis elektroniczny, patrz także: Artykuł 8 ustawy o podpisie elektronicznym). Jeżeli kontrahent tego wymaga, dokumenty podpisuję ręcznie i odsyłam skan lub oryginał, nie używam kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Wszystkie umowy na świadczenie usług eksperckich zawierają opłaty ryczałtowe, umowa obowiązuje po dokonaniu pierwszej wpłaty.
Na żądanie, przesyłam dokumenty rejestrowe i certyfikat rezydencji podatkowej. Przeczytaj także: Import usług z Wielkiej Brytanii po Brexicie oraz VAT w handlu międzynarodowym – świadczenie i nabycie usług handlu. Możliwe inne formy podpisu: (1) odręcznie na tablecie (odsyłam plik PDF), (2) na żądanie odręcznie w formie papierowej (podpisane odsyłam pocztą papierowy dokument, a skan elektronicznie). Na życzenie, do przekazania dokumentów używam e‑signate: https://eversign.com/. Przesyłki pocztowe obsługuje Stannp w UK, oraz Postivo w Polsce.
Kontakt dla studentów WIT
Prowadzę wykłady i laboratoria na:
Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania
pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk
ul. Newelska 6, 01 – 447 Warszawa
Kontakt ze mną w sprawie zajęć za pośrednictwem serwisu uczelni UBIK i za pośrednictwem uczelnianej wersji system MS Teams. Wszelkie konsultacje i zajęcia prowadzę zdalnie. Dla osób zainteresowanych pisaniem u mnie pracy dyplomowej: daje pełne wsparcie merytoryczne, pomagam zebrać literaturę, jestem dostępny na wszelkie konsultacje. Student ma do mnie dostęp na każde żądanie i wszelkie aktywności odbywają się wyłącznie z inicjatywy studenta. Student samodzielnie pisze swoją pracę a ja go nie poganiam.
____
#. Forma dokumentowa: Zgodnie z Art. 77(2) Kodeksu Cywilnego:
Do zachowania dokumentowej formy czynności prawnej wystarcza złożenie oświadczenia woli w postaci dokumentu, w sposób umożliwiający ustalenie osoby składającej oświadczenie.
Dokument jest z kolei zdefiniowany przez Art. 77(3) Kodeksu cywilnego:
Dokumentem jest nośnik informacji umożliwiający zapoznanie się z jej treścią.
Zaawansowany podpis elektroniczny, Artykuł 8 ustawy o podpisie elektronicznym (ustawa)
„Nie można odmówić ważności i skuteczności podpisowi elektronicznemu tylko na tej podstawie, że istnieje w postaci elektronicznej lub dane służące do weryfikacji podpisu nie mają kwalifikowanego certyfikatu, lub nie został złożony za pomocą bezpiecznego urządzenia służącego do składania podpisu elektronicznego.”
ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 910/2014, z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylające dyrektywę 1999/93/WE:
Artykuł 25
Skutki prawne podpisów elektronicznych
- Podpisowi elektronicznemu nie można odmówić skutku prawnego ani dopuszczalności jako dowodu w postępowaniu sądowym wyłącznie z tego powodu, że podpis ten ma postać elektroniczną lub że nie spełnia wymogów dla kwalifikowanych podpisów elektronicznych.