Wprowadzenie
Od 1991 roku zajmuję się analizami wymagań i potrzeb organizacji jako analityk biznesowy i projektant architektury systemów IT. Od 1998 roku prowadzę także własne badania nad skutecznością metod formalnych takich analiz, kojarzonych najczęściej z notacjami UML czy BPMN. Od 2004 roku, jako niezależny analityk, poza projektami analitycznymi, prowadzę szkolenia z całego zakresu swoich kompetencji.
W ciągu kilku ostatnich lat, wśród wielu szkoleń jakie przeprowadziłem, były szkolenia dla zespołów analityków i programistów dużych firm, liderów swoich branż, między innymi TP SA (marka Orange), BGŻ SA, PZU SA, First Data Polska SA, COI MSW i dla wielu instytucji o podobnym charakterze.
Wszystkie te firmy bardzo dobrze radzą się sobie na rynku, jednak konkurencja zmusza je do podnoszenia wewnętrznej sprawności. Jednym z elementów budowania tej sprawności jest realizacja projektów, których celem jest poszerzanie funkcjonalności posiadanych systemów informacyjnych, a nie raz wdrażanie nowych systemów (bywa, że zastępowanie starych)
Kluczowym elementem tego procesu jest analiza biznesowa i specyfikowanie wymagań. W większości firm formalizacja tego procesu zamyka się na spisie treści dokumentów, sposób w jaki powstaje ich treść to tylko zalecenia do treści poszczególnych części. W efekcie powstają dokumenty sprawiające wiele kłopotów w ich interpretacji: często są niespójne i niejednoznaczne. Nie jest to jednak wina analityków a stosowanych metod.
Moja propozycja to podniesienie w Państwa organizacji skuteczności prowadzonych analiz biznesowych i specyfikowania wymagań w sposób nie budzący wątpliwości, pozwalający sprawdzić kompletność i spójność całości, skuteczne przekazanie tej wiedzy do własnego działu developmentu lub zewnętrznej firmy.
Oferta standardowa
Kierowana jest do pojedynczych osób i małych zespołów: Szkolenia otwarte.
Oferta dedykowana
Kierowana jest do działów zajmujących się budową, utrzymaniem i rozwojem oprogramowania. Oferowana usługa polega na:
- Analizie Państwa procesu developerskiego w tym analizy biznesowej w obecnej u Państwa postaci.
- Opracowaniu raportu i rekomendacji.
- Wspólnym opracowaniu kompletnej strategii analizy wymagań, ich dokumentowaniu i przekazywaniu wykonawcom.
- Przeprowadzenie serii niezbędnych szkoleń oraz praktycznych warsztatów utrwalających pozyskaną na szkoleniach wiedzę.
- Wspólnym wypracowaniu wzorów dokumentów i ich wymaganej zawartości.
- Opracowaniu polityki tworzenia wymagań merytorycznych wobec dostawców usług programistycznych.
Po wdrożeniu nowych metod pracy, koszt programu szkoleniowego zwraca się z reguły już w pierwszym średniej wielkości projekcie IT. Zapraszam na spotkanie, na którym odpowiem na wszelkie pytania i zaprezentuję przykładowe efekty pracy.