Spis treści
Adresat oferty
Propozycja ta jest adresowana głównie do instytucji publicznych (powstałe opracowanie jest publicznie dostępne), planujących w bliskiej lub dalszej perspektywie: cyfryzację działalności, digitalizację dokumentów, wdrożenie oprogramowania w jakikolwiek sposób wspomagającego zarządzanie, i jednocześnie nie obawiających się naukowych metod pracy jakie stosuję (patrz: metoda naukowa w analizie i projektowaniu).
Opis prowadzonych badań
Równolegle z pracą zawodową, jaką są realizowane analizy systemowe organizacji, projektowanie architektury informacyjnej organizacji i rozwiązań informatycznych, prowadzę badania naukowe nad wzorcami analitycznymi i architektonicznymi dla systemów informacyjnych (struktury informacji, logika i mechanizmy działania systemów), stosowaniem metod zorientowanych na modele (kliknij tu i przeczytaj krótki artykuł o MBSE).
Od początku swojej pracy zawodowej, w każdym projekcie, celem moim zawsze jest opisanie aktualnego stanu organizacji, zrozumienie przyczyn tego stanu rzeczy, oraz opracowanie rekomendacji zmian i rozwoju. Przedmiotem moich badań są metody prowadzenia analiz i metody standaryzacji informacji w organizacjach i w projektach informatycznych. Celem komercyjnej działalności eksperckiej jest zbieranie praktycznych doświadczeń z wykorzystania standardów, wzorców projektowych i metod analizy na nich opartych oraz rozwijanie tych metod i standardów.
Produkty mojej pracy to wysokiej jakości opracowania analityczne, projekty systemów i nadzór nad ich realizacją. Praktycznie wszystkie moje projekty zakończyły się pełnym udanym wdrożeniem.
Celem badań które prowadzę są metody dokumentowania know-how organizacji tak, by możliwe były zarówno jej 100% prawna ochrona jak i 100% implementowalność w postaci aplikacji (oprogramowanie użytkowe). Do druku została oddana kolejna moja publikacja naukowa na temat standaryzacji metod analizy, dokumentowania i modelowania tak zwanej logiki biznesowej (wstępne opracowania: O budowaniu słowników i SBVR oraz SBVR czyli reguły biznesowe i słownik).
Dotychczasowe efekty

Popularnonaukowa (recenzowana) autorska publikacja: „Analiza Biznesowa. Praktyczne modelowanie organizacji”, ukazała z końcem w 2017 roku i stała się bestsellerem (cały nakład wyprzedany w pierwszym roku od wydania, dostępne są nadal e‑booki) .

Recenzowana publikacja naukowa z 2019 roku, dotycząca integracji metod modelowania została opublikowana jako recenzowana praca naukowa w USA (patrz https://www.igi-global.com/chapter/synthesis-of-mof-mda-pim-mvc-and-bce-notations-and-patterns/249321 IGI Global) . (także tu)

Recenzowana publikacja naukowa z 2021 roku. W pracy przedstawiono sprawdzoną w praktyce metodę przechowywania danych zorganizowanych w dokumenty cyfrowe. Omawiana metoda nie posiada wad modelu relacyjnego stosowanego do organizacji danych, takich jak utrata kontekstu danych oraz komplikacje wynikające z braku redundancji danych. Przedstawiona metoda może być stosowana do organizacji danych w dokumenty (cyfrowe i papierowe) jako agregaty niejawne oraz do klasyfikacji danych. (także tu)
Aktualny projekt
Aktualnie prowadzę prace badawcze nad metodą modelowania informacji biznesowej i logiki jej przetwarzania w toku standaryzacji i cyfryzacji całego systemu zarządzania w organizacji (w przygotowaniu jest publikacja: Dokument jako nośnik danych…).
Oferta
Oferta polega na zawarciu umowy ryczałtowej na z góry określony czas, jej wartość nie wymaga przetargu. Produktem są rekomendacje usprawnień oraz rozwiązanie wyspecyfikowane jako Opis Przedmiotu Zamówienia.
Istotą Oferty Specjalnej jest rozłożenie w czasie kosztów audytu i projektowania oraz sprawowanie nadzoru autorskiego wyłącznie kosztem utrzymania repozytorium plików projektu i platformy komunikacyjnej (koszt rzędu 500zł/m‑c).
Czytaj więcej na temat moich prac i publikacji…
W razie jakichkolwiek pytań proszę o telefon (+48 608 05 90 20, +44 7506 613 650) lub o kontakt pisemny:
(Uwaga! Z uwagi na dotychczasowe projekty i złożone oświadczenia o braku konfliktu interesów w nich, zastrzegam możliwość odrzucenia propozycji z tego powodu).