Oferta


UWAGA! Zgodnie z prawem wartości intelektualne w postaci cyfrowej nie podlegają zwrotowi po ich wydaniu. Zamawiając usługę oświadczasz, że uznałeś kompetencje Wykonawcy za wystraczające do jej realizacji. Wyślij Zapytanie lub zapoznaj się ze standardową ofertą.

Słownik:

  • mikrokonsultacje: krótka odpowiedź o objętości maks. 1 str. A4 na pytanie zadane w formie pisemnej, usługa off-line (rozliczenie jako ekwiwalent 1/4 godziny) (możliwość zamówienia ad-hoc),
  • konsultacje: zasięganie opinii, udzielanie rad i wyjaśnień, spotkanie on-line (wideo- lub tele- konferencja, czas rozliczany w czasie rzeczywistym),
  • wydanie opinii, recenzja: zapoznanie się z przekazanym materiałem i odpowiedź na zadane pytanie dotyczące przekazanej treści (5 stron standardowego tekstu A4 rozliczane jako ekwiwalent 1 godziny), opinie mają strukturę bazującą na IMRAD, przekaż plik z pomocą BEZPIECZNEGO FORMULARZA (materiały stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa, muszą być stosownie oznaczone),
  • analizy biznesowe, projektowanie systemów, specyfikowanie wymagań: opracowanie treści o z góry określonym celu i zawartości (np. analiza organizacji i opracowanie architektury biznesowej i IT organizacji, standardowo 96 godzin, objętość do 100 stron A4) wynagrodzenie miesięcznie w równych częściach,
  • nadzór autorski: sprawowanie pieczy nad utrzymaniem, aktualizacją i rozbudową opracowań dostarczonych w ramach umowy o dzieło (ryczałt, minimalne obciążenie to 3h/m-c),
  • wsparcie merytoryczne: ustalona ryczałtowo, stała dyspozycyjność w zakresie mikro konsultacji, konsultacji i opiniowania dokumentów,
  • budżetowanie: ustalenie wartości lub czasu świadczonej sługi w określonym okresie.
SLA (Service Level Agreement): zlecenia są podejmowane w dniu zgłoszenia, realizowane bez zbędnej zwłoki z priorytetem: 1. ryczałt, 2. umowa na gotowość, 3. ad-hoc.Stawka brutto
Usługa ad-hoc: Zlecenia trwające poniżej 30 dni. Płatne z góry po ustaleniu zakresu i wycenie.£95/h
Umowa na dostępność: Zlecenia trwające ponad 30 dni. Rozliczana na koniec ustalonego okresu rozliczeniowego (min tydzień, maksimum jeden miesiąc) za faktyczne obciążenie godzinowe, wymagana stała miesięczna opłata za gotowość i utrzymanie repozytorium 150GBP/m-c.£75/h
Umowa ryczałtowa: Stała umowa trwająca ponad 3 miesiące: cyklicznie, bezzwrotnie wykupywane z góry godziny (min. 10h/m-c), przekroczenie ryczałtu w danym okresie jest rozliczane stawką Umowy na dostępność.£50/h
Warsztat/prezentacja na ustalony temat dla grupy. Wszelkie dodatkowe warsztaty i szkolenia dla zespołu projektowego. Także usługa ad-hoc.
– Usługi realizowane są on-line (video-konferencja, pobyt na miejscu wymaga pokrycia kosztów)
– Zakresem jest uzgodniona agenda.
– Materiałem dla uczestników, przekazywanym po spotkaniu, są treści wypracowane razem w toku zajęć oraz cytowane materiały takie jak specyfikacje standardów, publikacje naukowe, literatura.
– Prowadzący nie przygotowuje dedykowanych slajdów, zajęcia są prowadzone w formie konwersacji i praktycznych prezentacji/warsztatu on-line.
£700/dzień
£150/godzina
– wszystkie dedykowane dla Zamawiającego opracowania stają się jego własnością,
– umowę można zmienić lub wypowiedzieć bez podania przyczyny, już wykupione usługi muszą być rozliczone,
– usługi przedpłacone są świadczone od momentu zaksięgowania wpłaty po stronie Wykonawcy.
obecny kurs: 1 GBP to ok. 5PLN (walutomat)

Import usług z UK nie jest żadnym problem, przeczytaj Import usług z UK.

Architekt IT

Jako Architekt IT zajmuję się zagadnieniami z pogranicza informatyki i biznesu. Wypracowuję konkretną strategię IT, planuję niezbędne elementy wymagające wdrożenia, określam wymagania, czuwam nad realizacją. To także praca nad usprawnianiem działania istniejącego systemu informatycznego i pracy jego dostawców. Jako Architekt IT gromadzę także wiedzę o wszelkich kluczowych elementach systemu, a następnie prezentuje je w taki sposób, aby mogły zostać zaimplementowane przez deweloperów. Jeżeli podczas testów okaże się to konieczne, wprowadzam niezbędne zmiany i aktualizacje.

Jako osoba pracująca po stronie użytkowników systemów zajmuję się tworzeniem koncepcji systemu i nadzorowaniem jego realizacji. Pełnię funkcję łącznika pomiędzy deweloperem a biznesem, dbając o to, aby proponowane przez zespół dewelopera rozwiązania spełniały wymagania partnerów biznesowych. Więcej na stronie Moja rola w projekcie oraz Zdalna analiza.

Import usług z UK po Brexicie

Siedzibą oraz miejscem świadczenia usługi przez Jaroslaw Zelinski IT-Consulting jest Zjednoczone Królestwo (UK). Jako obywatel RP posiadam status rezydenta UK (https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00272):

Import usług spoza Unii Europejskiej (podobnie jak nabycie usług z krajów UE) jest opodatkowany VAT w Polsce. Do rozliczenia VAT z tytułu importu usług jest zobowiązany usługobiorca, a więc polski przedsiębiorca. Do ceny nabycia usługi doliczysz polską stawkę podatku należnego (do zapłaty). Jednocześnie, jeśli jesteś czynnym podatnikiem VAT i import usługi jest związany z działalnością opodatkowaną VAT, przysługuje ci odliczenie podatku naliczonego (do zwrotu) w tej samej kwocie. Transakcja jest więc neutralna pod względem VAT.

Import usług z poza UE nie stwarza żadnego problemu w księgowości:

Jeśli nabywasz usługi od kontrahenta z Wielkiej Brytanii
Nabycie usług od kontrahenta z Wielkiej Brytanii stanowi import usług.

Ze względu na fakt, że faktura nie uwzględnia podatku VAT, jego rozliczenie leży po Twojej stronie. Podstawą określenia jego kwoty jest cena nabycia usługi. Jeśli zakup wiązał się z czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług, masz prawo odliczyć podatek w tej samej kwocie. Co ważne, w takich okolicznościach obowiązek podatkowy rodzi się w momencie zakończenia usługi lub otrzymania płatności. Nie musisz więc rozliczać podatku VAT w momencie otrzymania faktury.

W takim przypadku podstawę opodatkowania i należny podatek musisz wykazać w polach K_27 i K_28 oraz P_27 i P_28 JPK.
https://www.admiraltax.pl/jak-rozliczyc-zakup-lub-import-uslug-z-wielkiej-brytanii-po-brexicie/

Przeczytaj także artykuł: Angielski NIP – UTR czy CTR? Kto go potrzebuje?


Przykłady produktów mojej pracy

Przykładowe produkty mojej pracy są bezpłatnie dostępne do zapoznania się:

  1. System dla Kancelarii Senatu
  2. System obiegu spraw o dokumentów dla Żandarmerii Wojskowej
  3. Biblioteka – projekt demo
  4. Publiczne merytoryczne opracowania: Blog Analityka
  5. Przykłady dołączane do materiałów szkoleniowych: Portfolio

Dokumenty te w 100% powstawały zdalnie i zdalnie był realizowany nadzór nad realizacją. Projekty te pod moim nadzorem zostały zrealizowane w pierwszym terminie i budżecie. Zamawiający ma prawa majątkowe do projektu i powstałego dla niego oprogramowania. Niebyło żadnych protestów i reklamacji jakości treści tych dokumentów. Projekty dla sektora prywatnego realizują tak samo jednak, z uwagi na ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa, nie mogę ich jednak opublikować.


Formularz Zapytania

Standardowy proces współpracy ze mną to bardzo wygodna i bezpieczne dla Ciebie ścieżka:

Anonimowy czat -> Zapytanie ofertowe -> [Oferta -> Negocjacje -> Umowa -> Realizacja -> Faktury -> Rozliczenia]
(UWAGA! Ścieżka oznaczone nawiasem […] to komunikacja prowadzona i rejestrowana na profilu zaufanym)

(Osoby zainteresowane promocją na Blogu, zapraszam na stronę Reklama na stronach serwisu)

Zapytanie wysyłasz do:
Jaroslaw Zelinski IT-Consulting
Centrum Offices, 214 Union St.,
Aberdeen AB10 1TL, UK.

Zapytanie

Konkretna spersonalizowana pomoc to dedykowana usługa. Bez względu na to czy to proste pytanie czy plan dłuższej współpracy opisz problem i prześlij mi, a dostaniesz dedykowaną ofertę.

Pamiętaj, że usługa ekspercka to udzielnie odpowiedzi na zadane pytania, na podstawie dostarczonego materiału źródłowego. Usługa ta może być poprzedzona badaniem stanu faktycznego (analiza biznesowa, systemowa, audyt).

Standardowa moja usługa to analiza systemowa, a jej celem jest odpowiedź na  dwa pytania:

  1. Jak jest i dlaczego jest tak jak jest? (audyt, analiza biznesowa, modelowanie procesów biznesowych i systemów IT)
  2. Jak powinno być i co zrobić by było tak jak powinno być? (rekomendacje zmian, wymagania biznesowe na oprogramowanie, projekt oprogramowania do wykonania przez dewelopera)
Podaj nazwę organizacji
podaj, adres, NIP
Osoba kontaktowa
Adres e-mail osoby do kontaktu
Interesuje mnie:
Sklasyfikuj swoje oczekiwania
Krótki opis
Opisz stan faktyczny, kontekst problemu, cel konsultacji.

Adresatem zapytania jest

Jaroslaw Zelinski IT-Consulting
Centrum Offices, 214 Union St., AB10 1TL, Aberdeen, UK.


Poniżej dokumenty rejestrowe. Link jest odsyłany po mojej osobistej akceptacji żądania pobrania (proszę używać adresu email z korespondencji ofertowej).

Autorskie prawa osobiste

Czy podpisanie utworu (projektu), podanie tożsamości jego autora może być uznane za reklamę? Zgodnie z art. 4 pkt 17 ustawy o radiofonii i telewizji, reklamą jest przekaz handlowy, pochodzący od podmiotu publicznego lub prywatnego, w związku z jego działalnością gospodarczą lub zawodową, zmierzający do promocji sprzedaży lub odpłatnego korzystania z towarów lub usług. Dyrektywa 2010/13/UE o audiowizualnych usługach medialnych definiuje “handlowy przekaz audiowizualny” jako obrazy z dźwiękiem lub bez niego, które mają służyć bezpośredniemu lub pośredniemu promowaniu towarów, usług lub wizerunku osoby fizycznej lub prawnej prowadzącej działalność gospodarczą; obrazy te towarzyszą audycji lub wideo stworzonemu przez użytkownika lub zostają w nich umieszczone w zamian za opłatę lub podobne wynagrodzenie lub w celach autopromocji. W orzecznictwie sądów krajowych wskazuje się także, że nieodzownym elementem reklamy jest pewien element perswazyjny, którego nie zawiera choćby ogłoszenie nadawcy (zob. wyrok  SA w Warszawie z 2.03.2018 r., VII AGa 833/18, LEX nr 2488280).

Podsumowując, aby móc mówić o reklamie, dany przekaz musi cechować się pewną dozą perswazyjności, w jakiś sposób zachęcać do nabycia pewnych dóbr, korzystania z usług itd. Samo wskazanie autora trudno uznać za jakąkolwiek reklamę.

Jarosław Żeliński, Aberdeen (UK)